Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Kopia zapasowa telefonu szansą na uratowanie danych

18 stycznia 2023 kopia zapasowa telefonu


Korzystanie z telefonów to w obecnych czasach coś jak najbardziej normalnego. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze jest tak, iż wszystko toczy się po naszej myśli. Czasem dochodzi do sytuacji, w której ważne dane przepadły. Co robić w takiej sytuacji?

Dwie możliwości

Najprościej powiedzieć, że wszystko sprowadza się do dwóch opcji – praca od nowa lub walka o odzyskanie tego, co zostało utracone. W tym drugim przypadku możemy przekonać się o tym, jak ważne jest zapobieganie ewentualnym nieszczęściom. Zresztą wystarczy pomyśleć sobie o kopii zapasowej. W ogóle wiesz, czym jest kopia zapasowa telefonu?

Zapisanie wykonanej pracy

Co się dzieje z kopiami zapasowymi?

Kiedy nie mamy do czegoś przekonania, może pojawić się wiele wątpliwości. Wspomniane kopie zapasowe są tego zresztą świetnym przykładem – wiele osób ma prawo zastanawiać się nad tym, co się z nimi dzieje. Ewentualne obawy są jednak zupełnie niepotrzebne, ponieważ kopie zapasowe są przesyłane na serwery Google. Dodatkowo mamy szyfrowanie za pomocą hasła do Twojego konta Google. Zdarza się nawet, że dane szyfrowane są za pomocą kodu PIN, wzoru lub hasła blokady ekranu telefonu. Bezpieczeństwo kopii zapasowej jest więc tematem, przy którym możemy być pewni, że doświadczymy profesjonalnego podejścia.

Przywracanie kopii zapasowej z konta Google

Wiele osób pewnie nie może doczekać się tego, jak wygląda przywracanie danych. Temat bez wątpienia kluczowy, ale nie sposób się do niego dokładnie odnieść. Wynika to z faktu, że przywracanie danych przebiega inaczej w zależności od telefonu i wersji Androida. W sumie pozostaje tylko powiedzieć, że przy przywracaniu danych obowiązuje zasada, zgodnie z którą nie można przywrócić kopii w wersji starszej.

Ogromne wsparcie dla zapominalskich

Niektórzy mogą powiedzieć, że tworzenie kopii zapasowej to coś, o czym stosunkowo łatwo zapomnieć. Można to zrozumieć i co najważniejsze, jest to coś, na co bez problemu możemy się przygotować. Krótko mówiąc, wystarczy zainteresować się konfiguracją urządzenia. Urządzenie może zostać skonfigurowane tak, aby kopie zapasowe plików tworzono automatycznie. Warto też pamiętać o tym, że tworzenie kopii zapasowych danych w Google One może potrwać nawet 24 godziny. Możliwe więc, że trzeba będzie zachować cierpliwość. Nie można też w tym zapomnieć o najważniejszym – włączenie danych oznacza, że pod wybranymi typami danych pojawi się informacja „Włączono”. Wszystko jest więc niezwykle przejrzyste – wystarczy tylko (albo aż) zapamiętać kilka spraw.

Redakcja adpensite.pl

Zajmujemy się doradztwem w kwestiach związanych z marketingiem i biznesem. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o reklamie, internecie i social mediach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Tablet Samsung
szybkość strony
kopia zapasowa telefonu

Jesteś zainteresowany reklamą?