Co lepsze długopis czy pióro? Dla kogo jakie narzędzie piśmiennicze?

Co lepsze długopis czy pióro? Dla kogo jakie narzędzie piśmiennicze?

Wieczne pióro przywodzi na myśl pisarza z długą siwą brodą i podkręconym wąsikiem, który pociągając łyk koniaku, stawia ostatnią kropkę nad swoim najnowszym kryminałem. Czy ktoś teraz jeszcze pisze piórem, czy długopis już na stałe zastąpił to piękne i luksusowe narzędzie? A może warto wrócić do korzeni i dać mu drugą szansę?

Pióro – co w nim takiego wyjątkowego?

Pisanie piórem znacznie różni się od pisania długopisem, przede wszystkim dlatego, że jest dużo wolniejsze, wymaga cierpliwości, dokładności i delikatności, co w dzisiejszych czasach jest towarem dość deficytowym. Pisanie piórem wymaga skupienia nad kształtem liter, ogromnej precyzji oraz czasu. Przed rozpoczęciem pracy z piórem warto dowiedzieć się jak trzymać pióro, ponieważ to niezbędna wiedza do użytkowania tego typu narzędzia piśmienniczego. Pióro jest bardzo polecanym narzędziem do nauki pisania, ponieważ wymusza niejako prawidłowy chwyt – źle złapane nie będzie pisało. Na rynku są dostępne specjalne pióra dla dzieci do nauki pisania. Pióro to wyjątkowe narzędzie piśmiennicze, które warto mieć. Można dzięki niemu poprawić charakter pisma, a także posługiwać się nim w pracy do podpisywania dokumentów firmowych czy urzędowych formularzy. Pióro kulkowe to również świetny pomysł na prezent, czy ekskluzywny gadżet reklamowy. Możemy obdarować nim kluczowych kontrahentów, partnerów handlowych czy najlepszych pracowników. Pióro kojarzy się z tradycją, siłą i luksusem, dlatego jako prezent będzie niosło ze sobą bardzo pozytywny przekaz. Pióro jako prezent może być stosowane nie tylko w kontaktach biznesowych, ale również prywatnych. Prezent na okrągłe urodziny, z okazji ukończenia studiów, czy zdanej matury, nawet jeżeli obdarowany nie będzie chciał użytkować pióra, zostanie ono z nim jako bardzo elegancka i gustowna pamiątka.

Długopis młodszym bratem pióra

Nie możemy powiedzieć, że długopis to następca pióra, mają wprawdzie wiele cech wspólnych, jednak długopis poszedł w zupełnie inną stronę, gdy pióro zdaje się wciąż być w tym samym miejscu, co czyni go nieśmiertelnym seniorem rodu piśmienniczego. Długopis natomiast to taki młodszy brat, a może nawet wnuk pióra, który dał się porwać nowoczesności i robi wszystko, aby nadążyć za potrzebami pędzącego świata. Pisanie długopisem jest proste, szybkie i efektywne, dobry długopis to niezbędne narzędzie pracy nie tylko osób trudniących się pisarstwem. Aby pisanie długopisem było w pełni efektywne warto dowiedzieć się jak trzymać długopis, żeby nie narazić się na przykre skutki niepoprawnego chwytu. Jeżeli jednak to nam nie grozi, długopis może stać się naszym nieodłącznym przyjacielem. Długopisy obecnie robią ogromną karierę w reklamie. Jako gadżet reklamowy jest ekonomiczny a równocześnie skuteczny. Możliwości nadruku lub grawera na jego korpusie sprawiają, że oprócz tradycyjnej funkcjonalności, staje się on również nośnikiem przekazu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór długopisów plastikowych, metalowych, a nawet papierowych, które możecie Państwo kupić, zarówno zamawiając przez internet, jak i w naszych salonach partnerskich w całej Polsce.

Napisano 2018-11-30 0 544

Leave a CommentLeave a Reply

You must be logged in to post a comment.
Porównaj 0
Poprzedni
Następny

No products

To be determined Shipping
0,00 zł Total

Check out